طرح شهاب‌، جداسازي‌ دانش‌آموزان نیست!

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزش ابتدايي ، رضوان حكيم زاده معاون آموزش ابتدايي در گفت وگو با  با شگاه خبرنگاران جوان ؛در خصوص اجراي طرح شهاب براي دوره ابتدايي عنوان كرد: با توجه به اينكه استعداد هاي متنوعي براي افراد وجود دارد، شناسايي اين قابليت ها ضروري است.

وي ادامه داد: در طرح شهاب تلاش بر اين است كه با همكاري شوراي ملي اين طرح به جاي نخبه پروري به شكل صحيح آن يعني شناسايي و هدايت استعدادها توجه كنيم .

معاون آموزش ابتدايي با اشاره به اينكه بحث جداسازي در طرح شهاب مورد توجه نيست ، اظهار كرد: در اين طرح همه دانش آموزان را به رسميت مي شناسيم و به استعدادهاي اين افراد توجه  مي كنيم.

حكيم زاده بيان كرد: يكي از مواردي كه در طرح شهاب با آن دچار چالش هستيم مسئله هوش دينداري است كه معتقديم دينداري امري فطري است و استعداد تلقي نمي شود بنابراين بايد اين مسئله در طرح شهاب اصلاح شود .

وي افزود: با توجه به اهميت طرح شهاب اين آمادگي در معاونت ابتدايي وجود دارد تا اين طرح را با ارزشيابي كيفي و توصيفي تلفيق كنيم تا در مدارس ابتدايي اجراي آن از روند بهتري برخوردار شود .

معاون آموزش ابتدايي در مورد الزام اجراي اين طرح در مدارس، تصريح كرد: الزامي براي اجراي طرح نداشتيم چرا كه برخي محدوديت هاي معلمان نظير كلاس هاي پر تراكم را مي شناسيم بنابراين با وجود چنين شرايطي اجراي كامل طرح ميسّر نخواهد بود.

حكيم زاده يادآور شد: مركز ملي پرورش فكري استعدادهاي درخشان پيگير اجراي طرح شهاب است و معاونت ابتدايي به عنوان يكي از اعضاي كميته راهبري اين طرح محسوب مي شود.

مطلب پیشنهادی

پیش نویس طرح نظام رتبه بندی معلمان

برای دانلود پیش نویس طرح نظام رتبه بندی معلمان به انتهای صفحه رجوع کنید رتبه‌بندی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *